Katalog » Breloczki » Producent 1
Serdecznie witamy!

Na naszej stronie oferujemy szeroki wybór pięknej i unikatowej biżuterii srebrnej w uczciwej, konkurencyjnej cenie, bez ogromnych marży, które nalicza sobie większość jubilerów. Przeglądając naszą ofertę, mogą się Państwo szybko zorientować, że nasze ceny są najlepsze a prezentowana biżuteria wyjątkowo urokliwa, dzięki czemu, jeśli zdecydują się Państwo na zakupy w naszej firmie, zyskają Państwo świadomość, iż kupili piękny i wartościowy produkt, w najniższej możliwej cenie! Zapraszamy zatem do obejrzenia wszystkich widocznych poniżej działów. Biżuteria srebrna to doskonały pomysł na prezent dla kogoś wyjątkowego a także idealny sposób by sprawić sobie przyjemność.

Wybierz kategorię
WYROBY ZE SREBRA:
Klipsy
Tabela rozmiarów jubilerskich
Producent
Statystyki
Gości online: 0
Podgląd zamówienia

Aby sprawdzić status zamówienia Wpisz jego unikalny numer
Informacje o produkcie
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Breloczek, Patron Kierowców - Święty Krzysztof
Dostępna ilość: 984
Producent: Producent 1

Wymiary breloczka:

Przedstawiamy wymiary oferowanego breloczka:

Wysokość breloczka - 3.0 cm
Wysokość breloczka z łańcuszkiem - 8.1 cm

Szerokość breloczka - 2.4 cm


Na breloczku widnieje napis:


"Modlitwa Kierowcy

Boże daj mi pewną rękę i bystre oko, abym na drogach nikogo nie skrzywdził. Naucz mnie używać pojazdu dla dobra bliźnich i pohamuj pokusę prędkości. Amen!"


Srebro:

Oferowana przez nas biżuteria wykonana jest ze srebra próby 925.


Legenda Świętego Krzysztofa:


Legenda mówi, że rodzice dali mu na imię Reprobus, co miało znaczyć "Odrażający". Był bardzo brzydki: olbrzymi wzrost, potężne ciało i niekształtna głowa przypominająca głowę psa. Odznaczał się także ponadludzką siłą i prawdopodobnie z tego powodu postanowił zaciągnąć się na służbę u najpotężniejszego władcy. Początkowo zaciągnął się u władcy swojej krainy. Przekonał się jednak, że król bardzo boi się szatana, przyjął więc służbę u niego. Potem okazało się, że szatan boi się Chrystusa. To sprawiło, że zainteresował się Chrystusem, poznał Jego naukę i przyjął chrzest. Za pokutę postanowił osiedlić się na Jordanem i przenosić ludzi przez rzekę na swych potężnych ramionach. Pewnej nocy usłyszał, że dziecko prosi o przeniesienie na drugi brzeg. Wziął je na ramiona i zaczął nieść. Dziecko stawało się coraz cięższe, tak że w pewnym momencie Reprobusowi groziło utonięcie. Dotarł jednak do drugiego brzegu i spytał "Kim jesteś?". Usłyszał: "Jam jest Jezus, twój Zbawiciel. Dźwigając mnie, dźwigasz cały świat". Na pamiątkę tego zdarzenia Reprobus miał otrzymać greckie imię Christophoros, co oznacza "niosący Chrystusa". Legenda wspomina też, że Pan Jezus przywrócił Krzysztofowi normalny wygląd.


Patronat:


Święty Krzysztof jest patronem przede wszystkim Kierowców, ale i wielu innych zawodów: pielgrzymów, podróżników, poszukiwaczy skarbów, rycerzy, marynarzy, woźniców, taksówkarzy, tragarzy, kolejarzy, flisaków, biegaczy, modystek, górników, stolarzy, cieśli, kapeluszników, farbiarzy, introligantów, sprzedawców owoców, ogrodników. Jest także opiekunem dróg górskich, twierdz i fortec, oraz patronem dzieci!

Działanie breloczka:

Zgodnie z dawnymi wierzeniami, kto spojrzy rankiem na wizerunek św. Krzysztofa, będzie bezpieczny aż do wieczora!

Z tego powodu dawniej malowano postać Św. Krzysztofa, przy wejściach do kościołów, na basztach miejskich, feretronach, sztandarach, a także na kamienicach przy ruchliwych ulicach, które w średniowieczu nazywano "Krzysztoforami".

Nosząc brelok z wizerunkiem Świętego Krzysztofa, wierzymy, że pozwoli on nam dotrzeć do celu w każdej podróży, chroniąc nas przed wszystkimi niebezpieczeństwami na drodze, zaś jego moc wzmocni naszą koncentrację, sprawi że staniemy się bardziej rozważni i uprzejmi dla innych kierowców. Przyznam otwarcie, iż sam noszę kluczyki wczepione w ten brelok;).


Podsumowanie:

Cena - tylko 99.99 zł za jeden piękny breloczek z Świętym Krzysztofem trzymającym Jezusa!
Numer katalogowy – 6-096 Br
Masa srebra – około 12.00 grama
Cena
Ilość
99,99 zł
Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Pierścień Atlantów
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Subskrypcja
Chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym sklepie?
Wpisz swój adres e-mail!Najczęściej oglądane
Najczęściej kupowane
712420
© Jubiler, biżuteria srebrna - Sklep Jubilerski Angel. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.